Láska k práci

14.2. 2024105x0

Dnes je nejlepší den na to, si říct něco o lásce. Nejen o té, kterou cítíme ke svému partnerovi, rodině, dětem, přátelům, ale i té k práci. Za mě bychom měli mít rádi to, co děláme. A pokud neberu v potaz období, kdy se nám práce nedaří nebo nás nebaví, tak bychom měli být spokojení. Přeci jen se ji věnujeme podstatnou část dne.

Vím co chci?

Základem je uvědomit si, co chceme, co nás baví, kdy se necháme unášet tím, co děláme. Dlouho jsem se hledala, ale nakonec jsem zjistila, že tzv. ztrácím hlavu u psaní a kreativní tvorby grafiky na sociální sítě. A když to zkombinuju, tak se opravdu nechám unášet. Těší mě průběh, ale i výsledek.

Ne vždy jsem však měla možnosti, respektive vědomosti, jak se věnovat psaní a tvorbě. Ta cesta se však začala otevírat v době, kdy jsem si uvědomila, že práce, kterou jsem dělala 4 roky, mě před 7 léty přestala naplňovat. Jako by na mě tehdy někdo pomyslně zavolal a já se začala vzdělávat v on-line marketingu. Našla jsem se zejména ve Facebooku, psaní blogu, mailingu a nakonec i v tvorbě webů a e-shopů.

Cesta je cíl

A třeba, že vždy budeme potřebovat parťáka, který nám řekne, kde se to dá ještě zlepšit nebo změnit, tak nejdůležitější je chuť – učit se, posouvat se, vzdělávat a i když tisíc krát zakopneme, tak se znovu postavíme se, přehodnotíme, co se dá zlepšit nebo dělat jinak a s vervou se do toho opět pustíme.

Učený z nebe nespadl, trendy se mění a to v každém odvětví, ale vždycky všechny nabádám: „Uvědomte si, co Vás opravdu naplňuje a jděte si za tím. I kdybyste toho dosáhli za týden, za rok nebo za 10 let.“ Ne nadarmo se říká, že láska kvete v každém věku a to i ta pracovní. Základem je to, abychom se cítili šťastní, protože jen tak nám jde v životě vše jako po másle.

Cesta je cíl a nikdy nevíte, kdy se Vám podaří splnit si své sny a nebo zda součástí Vašeho snu se nakonec nestane i někdo jiný. A to teď nemyslím z pohledu životního partnera, ale i třeba parťáka ve Vašem vlastním projektu nebo v zaměstnání.

Ale především: „NASLOUCHEJTE, MĚJTE OČI OTEVŘENÉ A PŘIZPŮSOBUJTE SE PODMÍNKÁM A TOMU CO VÁM ŽIVOT NABÍZÍ, PROTOŽE HLAVOU ZEĎ NEPRORAZÍTE A UŽ VŮBEC NE, POKUD SE VÁM OTEVŘELY POMYSLNÉ VRATA A VY SI STEJNĚ POJEDETE TU SVOU.“

CHYBÍ VÁM MOTIVACE?

Chybí Vám motivace, dělat věci jinak? Potřebujete nakopnou nebo jen špetku inspirace? Stáhněte si e-book zdarma "Motivace na celý rok" a nechte se unést na obláčku nových dní.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů