6 filmů, které tě motivují jít si za svým snem

8.12. 2023751x0

Občas nějaká ta motivace přijde vhod, zvláště pak v pochmurných dnech, kdy nám chybí sluníčko a teplo. A i když zrovna nepotřebujete žádné velké nakopnutí, tyto filmy stojí za zhlédnutí.

1. Pokojný bojovník

Tenhle film (stejně jako kniha) na mě udělal velký dojem. Když jsem ho objevila, týden jsem se na něj dívala dokolečka. Do dnes si ho pouštím ve chvílích, kdy ztrácím sílu nebo se jen tak chci podívat na něco opravdu dobrého.

Hloubka a zároveň symbolika, jakou film nabízí, je silná a motivující. Po shlédnutí chcete všeho nechat a hned teď se rozběhnout napříč Vaším snům. Do žil vhání obrovskou sílu, odhodlání, chuť a přesvědčení, že vše je možné. A když se Vám zrovna nedaří, dá Vám tento film naději, že když budete pokračovat, tak se to jednoho dne podaří.

2. Kung fu Panda

Zdánlivě obyčejný animák nabízí mnoho moudrých myšlenek. Když pohlédnete pod povrch, uvidíte několik průvodních myšlenek, který Kung fu Pandu právem řadí mezi motivační filmy.

1. I když náš zevnějšek je jakýkoliv, můžeme se stát kýmkoli na světě – nejdůležitější je láska k dané činnosti, důvěra a vnitřní čistota.

2. Nic není náhoda – vše se děje jak má a přesně v tu chvíli, kdy se to má dít.

3. Přijetí je mnohdy klíčem – boj nás naopak vyčerpává.

4. Motivace má mnoho podob – pro každého může být jinde a pokud najdeme naši cestu, dosáhneme cíle.

5. Není žádná tajná přísada – věc se stává výjimečnou, když v její výjimečnost uvěříme. A stejně tak, když uvěříme v sebe.

6. Být k sobě upřímný a jít si za tím – uvolnění vlastního potenciálu vytváří naší autentickou cestu.

3. Největší showman

V tomhle filmu je hned několik linek, které nám nabídnou zamyšlení.

Hned jedna z prvních scén poukazuje na korporátní svět. Při pohledu z okna v práci si hlavní aktér uvědomí, že rutina může jednoduše sklouznout (aniž bychom si toho byli vědomí) ke smrti. Kamera krásně projede protilehlou kancelářskou budovu až na hřbitov. Zlatý bludišťák za tuto symboliku.

Hlavní aktér zakoupení muzea, které díky svým dětem změní na Cirkus. Zda je pravdivá informace, že takto vznikl cirkus nevím, ale i zde se objevuje krásná symbolika. A to hned ve dvou místech – i zdánlivá šílenost na první pohled může vést k vlastní cestě. Nenechte se proto odradit. A pak věřte dětem – svým čistým vědomím Vám leckdy odkryjí pravdu.

1. V jinakosti je krása – udělejte tedy ze svých nepřijatých zvláštností přednost.

2. Nezapomínejte, proč jste se rozhodli realizovat svůj sen. A pokud bude ke prospěchu nejen Vás, ale i jiným, máte vyhráno.

3. Vaše záměry, ač jsou jakkoli atypické vyjadřují Vás samotné – držte se jich zuby nehty a pouze vnímejte podmínky, které Vám život nabízí pro jejich realizaci. Třebaže budete muset zdánlivě sejít z Vaši cesty. Nikdy nevíte, kdy na Vás čeká „to Vaše“.

4. Důvěra, ale také pokora mají být při realizaci Vašimi pomocníky, stejně jako přátele na cestě, kteří jsou Vám oporu.

4. Magická slova: Příběh J.K. Rowlingové

Další z filmů natočený na základě pravdivých událostí. Pro mě je to taková malá bible, když ztrácím motivaci k psaní. Po tomto filmu si vždy uvědomím, proč píšu. Je to příběh velkého snu a dlouhé, strastiplné cesty k realizaci. Už po prvním shlédnutí jsem oněměla.

známých osobností obzvláště vidíme pouze to pozlátko. Je proto velmi dobře, že vznikají biografické filmy, které nám pomáhají se ztotožnit s hlavními hrdiny. Ukazují nám, že i oni prošli mnohdy peklem, než se o nich celý svět dozvěděl. Inspirací pro nás jsou především tehdy, když se sami za svým snem někde zasekneme a nevidíme cesty ven. Nebudu však prozrazovat příběh. Podívejte se na film sami :).

5. Říše hraček

Další spíše pohádkové provedení filmu na čele s továrníkem Panem Magoriem skrývá v sobě velkou symboliku důvěry v sebe sama. I když jsme ztracení či nevíme přesně náš směr, stačí uvěřit a vše se nám zjeví jako lusknutím prstu.

Zápletka účetního „Podivína“ je rovněž kouzelná. Jsou mezi námi tací, kteří i kdyby byli součástí kouzla, tak si toho nevšimnou. Vše má však svůj čas a každý má své tempo. Zaměříme-li pozornost do sebe i okolí „prozře“.

Nadchlo mě rovněž propojení různých světů – dětských, dospěláckých, zázračných či váhavých – každý z nich ukazuje svou skrytou slabost, nedůvěru v sebe, strach, ale i jinakost a nepochopení. Díky vzájemnému přátelství a podpoře, každý z nich nakonec nalezne v sobě sílu.

6. Svátek matek

Dnešní šestici zakončíme filmem, který Vám možná nezmotivuje k realizaci vlastních snů, ale k přijetí a upřímnosti. Je to jeden z filmů, který poukazuje na to, jak je důležité být sám sebou a mít odvahu to ukázat navzdory všem. Opět i zde se setkáte s jinakostí, která když je přijatá, tak odvděčí se velkou silou, scelením a uvolněním. Jednoduše se pročistí vzduch i vnitřní prostor v nás samotných.

Silnou dějovou linkou je také postavení se čelem k minulosti. Ta nás totiž mnohdy může brzdit od dalšího kroku v našem životě. Naopak je však také vhodné se od minulosti oprostit, useknout pomyslnému drakovi hlavu a jít dál.

CHYBÍ VÁM MOTIVACE?

Chybí Vám motivace, dělat věci jinak? Potřebujete nakopnou nebo jen špetku inspirace? Stáhněte si e-book zdarma "Motivace na celý rok" a nechte se unést na obláčku nových dní.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů